تجليل از پژوهشگران برتر دانشگاه و حضور در هفدهمين نمايشگاه دستاوردهای پژوهشی و فن بازار در هفته پژوهش

همزمان با هفته پژوهش و فناوری، از پژوهشگران برتر دانشگاه تجلیل شد. در این مراسم که به همت معاونت پژوهشی و فناوری در سالن اجتماعات اندیشه دانشگاه برگزار شد، دانشگاه میزبان دکتر عیسی یاوری، استاد شیمی آلی دانشگاه تربیت مدرس به عنوان سخنران مراسم بود. دکتر یاوری مفهوم اصلی پژوهش را حقیقت پژوهی دانست و حقیقت پژوهی را مقدمه و محصول شناخت. دکتر یاوری سخنرانی خود را با موضوع علم سنجی و اهمیت پژوهش در دانشگاه ها ادامه داد.
همچنین در این مراسم دکتر سید علی پورموسوی، معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه گزارشی از اهم فعالیت ها و برنامه های اجرا شده در حوزه معاونت پژوهشی و فناوری در یک سال اخیر را ارائه نمودند.
در پایان این مراسم از پژوهشگران برتر دانشکده ها و گروههای آموزشی، در بازه زمانی ۲ ساله در دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر از دکتر علی عباسی ملایی، در دانشکده شیمی از دکتر حمزه کیانی، در دانشکده علوم زمین از دکتر داود فریدونی، در دانشکده زیست شناسی از دکتر ایران گودرزی، در دانشکده فیزیک از دکتر بهنام پورحسن ، در دانشکده فنی و مهندسی از دکتر مهسا مهراد و در دانشکده علوم انسانی از دکتر رضا قنبری تجلیل شد.
همچنین از دکتر بهنام پورحسن به دلیل داشتن برترین H-index در سال ۲۰۱۶ در دانشگاه دامغان، دکتر رضا ناظم نژاد به دلیل کسب جایزه بنیاد ملی نخبگان و کسب بالاترین امتیاز صفحه خانگی اساتید، دانشکده هنر به دلیل کسب بالاترین امتیاز در وب سایت دانشکده ها تقدیر به عمل آمد.
در پایان مراسم نیز از زحمات آقای دکتر محمدمهدی باقری محققی مدیر آزمایشگاه مرکزی دانشگاه برای کسب رتبه بیستم در بین آزمایشگاه های عضو شبکه راهبردی ریاست جمهوری در سال ۱۳۹۵ تقدیر شد.
همزمان با هفته پژوهش و فناوری دانشگاه دامغان نیز با هدف معرفی توانمندی های پژوهشی دانشگاه در هفدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فن بازار وزارت علوم، تحقیقات و فناوری حضور یافت. در این نمایشگاه که از ۲۴ لغایت ۲۸ آذرماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شد بیش از ۸۴ دانشگاه، ۳۶ پژوهشگاه، ۳۰پارک علم و فناوری، ۶مرکز رشد و ۸۲ موسسه دولتی و خصوصی شامل مراکز خدماتی و صنعتی، جدیدترین دستاوردهای پژوهشی و فناوری خود را به نمایش گذاشتند.